01-10-2023

Pytania

Najczęściej zadawane pytania od nauczycieli.

- Czy muszę się znać na tworzeniu stron internetowych?
Nie. Znajomość tworzenia stron nie jest potrzebna.

- Czy sama będę musiała robić i aktualizować stronę?
Nie. Nasz pracownik będzie to robił.

- Jak dostarczać materiały na stronę?
Najlepiej w formie elektronicznej, czyli:
- treść w postaci otwartego tekstu w e-mailu lub załączonego pliku z rozszerzeniem *.doc, *.docx, *.txt, *.rtf, *.sxw, *.odt
- grafiki w postaci załączonego pliku z rozszerzeniem *.gif, *.jpg, *.bmp,
- publikacje w postaci załączonego pliku z rozszerzeniem *.pdf, *.doc, *.docx, *.txt, *.rtf, *.sxw, *.odt

- Jak będą zamieszczane publikacje?
Publikacje będą zapisywane i zamieszczane w postaci plików z rozszerzeniem *.pdf.

- Jak długo będzie trwała aktualizacja?
Aktualizacja będzie trwała od 1 do 3 dni, w zależności od czasochłonności. Po zakończeniu aktualizacji przedszkole jest o tym fakcie niezwłocznie powiadamiane.

- Jak wygląda proces aktualizacji?
Osoba odpowiedzialna w przedszkolu za opiekę nad stroną przysyła do nas e-maila z dokładną informacją, w którym miejscu na stronie i co ma być zmienione. Jeżeli ma zostać np. dodany tekst wraz ze zdjęciami to przesyła treść i obrazki oraz informację dokładnie w którym miejscu i pod jaką nazwą ma się ten tekst znaleźć.

- Nie mogę wysłać e-maila?
Jeżeli wielkość załączników nie pozwala wysłać jednego e-maila to należy wysłać kilka e-mail, załączając pliki po kilka w każdym. Można też spakować i załączyć spakowany plik w formacie *.zip, *.rar.

- Czy strona będzie poprawnie wyświetlana pod różnymi przeglądarkami?
Tak. Gwarantujemy poprawny i identyczny wygląd strony pod różnymi przeglądarkami, takimi jak Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari, Chrome